FAQ

Dodano: 12.10.2021

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi na nie.
 
Czy udział w zawodach wymaga udokumentowanego doświadczenia?
 
Nie, każdy startuje na własną odpowiedzialność. Ty sam/a wiesz najlepiej czy jesteś odpowiednio przygotowany/a do startu. Możesz wybrać między jazdą non-stop, walcząc o najlepszy czas lub też jazdą za dnia konteplując świat przyrody. Każdemu przyszłemu ultrasowi polecamy wizytę u lekarza sportowego, który oceni najlepiej Wasz stan zdrowia.
 
 
Jak się zapisać?
 
Rejestracja na nasze zawody odbywa się poprzez portal zapisy.inessport.pl. Konieczne jest wcześniejsze założenie konta zawodnika na tym portalu. Jeśli nie widzisz możliwości rejestracji, tzn. że nie są one jeszcze bądź już możliwe.
 
Czy wymagany jest sprzęt obowiązkowy?
 
Tak, napewno przyda się sprawny rower, poruszany wyłącznie siłą mięśni. Ewentualnie może byc to hulajnoga. Oprócz tego wymagamy kasku, oświetlenia oraz telefonu komórkowego. Przez całą trasę konieczne będzie również posiadanie użyczonego przez nas trackera, do śledzenia Twojej pozycji na trasie.
 
Czy trasa jest oznaczona?
 
Nie, trasę pokonujesz poruszając się po śladzie gpx otrzymanym od nas. Do odtworznia śladu potrzebujesz telefonu z odpowiednią aplikacją albo nawigacji turystycznej bądź rowerowej. Takie urządzenie musisz zapewnić sobie we własnym zakresie.
 
Jak typ roweru będzie odpowiedni?
 
Każdy na którym dobrze się czujesz, no może poza szosowym. Jako że jesteśmy miłośnikami graveli, trasę przejechaliśmy właśnie na nich, ale nie ukrywamy, że będą odcinki gdzie przewagę będą miały rowery z amortyzacją i dużym zakresem przełożeń.
 
Czy trasa jest wymagająca?
 
To zależy jakie masz umiejętności i doświadczenie. Na pewno Warta 800 jest wyzwaniem. Trasa jest do pokonania przez każdego kto jeździ więcaj jak 8-10 godzin tygodniowo. 
 
 
Jaki są limit czasu?
 
Na pokonanie trasy masz 120 godzin. Rekord trasy to obecnie 37 godzin więc jak widzisz da się jeździć po niej szybko.
 
Czy pomoc na trasie jest dozwolona?
 
Tak, jeśli otrzymasz ją od innego uczestnika lub skorzystasz z ogólnodostepnego sklepu bądź serwisu. Jeśli natomiast znajomi badź rodzina chcą na trasie podać Ci banana lub wodę to mogą to zrobić pod warunkiem, że poczęstują każdego innego uczestnika.
 
Kiedy i gdzie mogę rezerwować noclegi?
 
Nie ma żadnych ograniczeń w rezerwacji noclegów poza tym, że nocleg musi być dostępny dla każdego uczestnika oczywiście w ramach możliwej liczby miejsc jaką oferuje. Jeśli chodzi o czas rezerwacji noclegu to również nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Ponieważ nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować, a z doświadczenia wiemy, że są osoby, które rezerwują noclegi na trasie jeszcze przed startem to dajemy Wam wolną ręke.
 
Reguła samowystarczalności
 
Powyższe dwie reguły tworzą zasadę samowystarczalności tzn. uczestnik może korzystać z noclegów jak i innych punktowych usługowych takich jak sklepy, restauracje czy serwis roweru pod warunkiem, że świadczona usługa jest dostępna dla każdego uczestnika oraz że rezerwuje/korzysta z niej bez pomocy innych (z wyjątkiem uczestników). Korzystanie z takich usług jest możliwe również poza trasą, jeśli uczestnik dojedzie do nich na rowerze sam, a następnie wróci na trasę w tym samym miejscu, w którym ją opuścił.
 
Co w przypadku gdy trasa jest nieprzejezdna?
 
Trasa co roku jest przez nas sprawdzana przed zawodami. Może zdarzyć się jednak, że w ostatniej chwili przejdzie np. nawałnica, która zaleje część trasy lub powali drzewa. Wtedy przeszkody należy bezpiecznie ominąć i powrócić możlliwie najszybciej na trasę.
 
Czy przewidziane są jakieś nagrody?
 
Największą nagrodą jest udział w imprezie i to co czeka na trasie 😉
Dla osób, które ukończą zawody mamy medale oraz trofeum finishera. Nie zabraknie również nagród dla najlepszych kobiet oraz mężczyzn.
 

FAQ